niedziela, 31 stycznia 2021

Polowanie (2020)


                                                            Reżyseria: Craig Zobel
Scenariusz: Nick Cuse, Damon Lindelof
Produkcja: USA
Czas trwania filmu:1 godzina 29 minut

Film do obejrzenia pod poniższym linkiem.

Opis Filmu: Dwanaścioro zupełnie obcych sobie ludzi budzi się na środku polany nieopodal lasu. Nie mają pojęcia skąd się tu wzięli i gdzie dokładnie są. Nie wiedzą, że zostali wytypowani do bardzo brutalnej gry zwanej polowaniem. A polować na nich będzie grupa ludzi, która gromadzi się w oddalonym domostwie. Jednak nie wiedzą oni, że spośród osób, które wybrali jako ofiarę polowań jest Crystal, która zna tą grę lepiej niż oni sami. Wkrótce sytuacja się zmienia, a role odwracają i to Crystal rozpoczyna polowanie. 

Moja Opinia: Craig Zobel jest już doświadczonym reżyserem mającym na swoim koncie dość spory arsenał zrealizowanych filmów pełnometrażowych jak i seriali. W 2020 roku powrócił do sal kin z filmem, który powiewem świeżości ożywił świat kinematografii. Jednak obraz nie miał za dużego pola do popisu, gdyż kilka tygodni po wypuszczeniu do kin pandemia covida pokrzyżowała mu plany przez co zdecydowano się na wypuszczenie filmu na platformy streamingowe.

Jeśli chodzi o scenariusz to trzeba przyznać, że jest bardzo oryginalny. Nie przypominam sobie podobnego horroru, a obejrzałem już ich wiele. Mamy bogatych liberałów, którzy w Chorwacji polują na ludzi szerzących teorie spiskowe w sieci, bądź też są rasistami. Wszystko to zostało dokładnie przemyślane i opasane dobrze zrealizowanymi dialogami.

Jeśli chodzi o stronę wizualną to zrealizowana została bardzo porządnie. Film bardzo szybko przechodzi do sedna. W zasadzie już od pierwszych minut filmu mamy pierwszą ofiarę, a z biegiem czasu gdy nasi bohaterowie trafią na polanę akcja tak się zagęszcza, że nie wiadomo gdzie i z której strony nadejdzie śmiertelny cios.  Trochę martwiłem się szybkością z jaką padają nasi bohaterowie gdyż tylko kilka minut wystarczyło by większa połowa naszej obsady już była martwa. Bałem się, że zaraz nie będzie co oglądać, gdyż wszyscy zginą. 
A sceny śmierci naprawdę działają na wyobraźnie.  Wybuchy, postrzały, tryskająca krew czy też flaki tak jak szybko zostały ukazane, tak będą nam towarzyszyć praktycznie do końca seansu.
W ruch poszły takie narzędzia jak pistolety, granaty, łuki czy karabiny, a wokół polany czeka wiele pułapek.

Aktorsko film wypada bardzo dobrze. Na szczególną uwagę zasługuje nasza główna bohaterka czyli Crystal, którą zagrała Betty Gilpin. Doskonale odnalazła się w swojej roli. Idąc dalej mamy takie gwiazdy jak Hilary Swank, Ethan Suplee czy Emma Roberts. Wszyscy oni również dobrze zagrali.

Kończąc śmiało mogę wam ten film polecić. Jest to jazda bez trzymanki, którą z całą pewnością na długo zapamiętacie. 

Moja Ocena: 
Straszność: 4
Aktorstwo: 10
Efekty Specjalne: 8
Scenariusz: 8
Zakończenie: 10
Brutalność: 6
Oryginalność: 8
Muzyka: 7
Rozrywka: 7
Całokształt: 7

Razem: 75/100

 Podzielcie się swoimi odniesieniami.

Konkurs !! Rok darmowego netflixa. Link poniżej.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza