czwartek, 28 stycznia 2021

Dodaj do ulubionych (2020)

                                    Reżyseria: Will Wernick
Scenariusz: Will Wernick
Produkcja: USA
Czas trwania filmu:1 godzina 28 minut

Konkurs 2021!! Rok darmowego netflixa. Link poniżej.


Opis Filmu: Cole jest vlogerem, który wraz ze swoją dziewczyną Erin oraz przyjaciółmi Samanthą, Thomasem i Dashem wybierają się do Moskwy w celu nagarania kolejnych odcinków na social media Cola. Pomóc ma im w tym bogaty rosjanin Alexei, który obiecuje mu niezapomnianą noc w specjalnym escape roomie przygotowanym dla nich. Wszystko ma być nagrywane przez kamery, a zadanie jest proste. Cole przed upływem czasu musi uwolnić swoich przyjaciół z morderczych pułapek. Wkrótce to co miało być niewinną zabawą przekształca się w walkę o życie.

Moja Opinia: Will Wernick swój reżyserski debiut zaliczył w 2017 roku kiedy do kin wypuścił film ,,Escape Room''. Wtedy krytycy nie szczędzili na nim suchej nitki, a zewsząd ludzie krytykowali jego film. Wernick się jednak nie poddał i w oparciu o swój autorski scenariusz postanowił znów nakręcić film o escape roomie próbując udowodnić, że nie taki zły z niego reżyser. No i można powiedzieć, że mu się to udało.

Jeśli chodzi o scenariusz to w sumie znów pojawia się motyw wałkowany przez wiele filmów. Grupa znajomych uwięzionych w pokoju musi uwolnić się z morderczych i wymyślnych pułapek. Hmmm no tak brzmi to jak film ,,Piła'' i w sumie też trochę te pułapki do tego nawiązywały. 

Warstwa wizualna jednak prezentuje się dość porządnie choć niektóre sceny śmierci trąciły o tandetę. Jak stwierdził sam Wernick cały film powstawał w błyskawicznym tempie i sam nie może wyjść z podziwu, że tak szybko zrealizowali ten film. Przez to pewnie nie wszystko zostało dopieszczone na ostatni guzik.

Fajnym rozwiązaniem jest to, że film dość szybko przechodzi do sedna i nie mamy długiego wstępu jak to zazwyczaj w horrorach ma miejsce. Czasem takie rozwiązanie jest dobre, lecz nie zawsze. Tu jednak w mojej opinii się sprawdziło. Bohaterowie od samego początku nie nie zostali ciekawie przedstawieni więc przez to też nie chciałem zbytnio zagłębiać się w ich historię. 

Kolejnym dość trafionym pomysłem było to, że reżyser nie postawił na naładowanie filmu efektami komputerowymi. Przez to np. gdy ma miejsce śmierć w momencie jej apogeum kadr zanika. W ,,Dodaj do ulubionych'' możemy ujrzeć również kilka mocniejszych scen podchodzących pod gore leccz w mojej opinii nie są jakoś szczególnie mocne. 

Aktorsko film wypadł dobrze. Pojawiło się kilka znanych twarzy takich jak Holland Roden czy Keegan Allen.

Kończąc mogę śmiało wam ten film polecić. Może nie jest jakość konkretnie dobry ale na nudny wieczór w sam raz. 

Moja Ocena: 
Straszność: 4
Aktorstwo: 6
Efekty Specjalne: 7
Scenariusz: 6
Zakończenie: 10
Brutalność: 6
Oryginalność: 6
Muzyka: 7
Rozrywka: 6
Całokształt: 6

Razem: 64/100

             Podzielcie się swoimi odniesieniami.


Konkurs !! Rok darmowego netflixa. Link poniżej.
https://lead1.pl/p/dtRd/AkFl/4ImLBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza